XXXL čestná ražba „Karel IV. a Svatý Václav“

Výr. č..: 9173753nyní 2199 Kč
Doručitelné do 7 dní
Všechny ceny jsou včetně 21% DPH plus poštovné a balné
  • Připomínka dvou významných panovníků
  • Maximální detaily díky gigantické 100 mm razící ploše
  • Zušlechtěno ryzím zlatem (999/1 000)
Ano, chci bezpodmínečně využít všechny výhody a zvýhodněné ceny v rámci sběratelského servisu. Každé 4 týdny dostanu nezávazně k nahlédnutí a zcela bez rizika další vydání z mojí edice Carolus Quartus s 21 denním právem na vrácení zboží. Tak si zajistím pravidelné výhody úspor až do 10%! Toto ujednání mohu kdykoli (telefonicky nebo písemně) ukončit.

Popis položky
I když svatého Václava a císaře Karla IV. dělí více než 400 let, jsou jejich osudy navěky spojeny. Václav se narodil v roce 908 jako syn českého knížete Vratislava z významné panovnické dynastie Přemyslovců. V roce 925 následoval svého otce jako panovník českého knížectví. Ale mladému Václavovi byl předurčen jen krátký život - o pár let později jej nechal zavraždit jeho vlastní bratr. Václav byl ve své době velmi učený a především byl přesvědčeným křesťanem. Po jeho smrti došlo velmi rychle k uctívání Václava jako mučedníka. Spousta legend, které se kolem Václava objevovaly z něj nakonec udělaly svatého ochránce českých zemí. Václav se tak stal „věčným panovníkem českých zemí“, vládnoucí knížata ho tak jen zastupovala. Když byl 2. září roku 1347 korunován Karel IV., syn Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny, českým králem, byl korunován Svatováclavskou korunou. Císař Karel IV. rozšířil v průběhu svého panování svatováclavský kult nejen ve své vlasti, ale také v celé Římské říši. Díky králi Karlovi tak nastal vrchol v uctívání svatého Václava! Celých 670 let po korunovaci slavného krále je Svatováclavská koruna stále nedílnou součástí českých korunovačních klenotů – a také důkazem spojenectví mezi velkými českými panovníky!
Detaily
Limitace 9 999 kompletních edic Materiál Měď
Hmotnost 376 g Rok vydání 2016
Rozměry Průměr: 100 mm Kvalita Leštěné razidlo
Doba 2016 Zadní strana Karel IV.
Přední strana Karel IV. & Svatý Václav Zušlecht?ní Pozlacené
Materiál (detaily) pozlacená měď   
Sběratelský servis

Pokud si objednáte zboží včetně sběratelského servisu, znamená to, že budete automaticky (zpravidla v měsíčních intervalech) dostávat k nahlédnutí další vydání z této série (tzv. nákup na zkoušku), tzn., že dodané zboží můžete bez udání důvodu vrátit do 6 dní od jeho obdržení. Kupní smlouva je u dodávek v rámci edice účinná od obdržení zboží až Vaším schválením, nejpozději však po uplynutí šestidenní lhůty k nahlédnutí. Smlouva se považuje za schválenou, pokud od Vás během této lhůty neobdržíme písemné sdělení nebo nám dodané zboží nezašlete zpět. Mimoto mají spotřebitelé po schválení neomezené právo na odstoupení od smlouvy, jak je to uvedeno níže v bodě 4., takže máte vždy minimálně 27 dní čas na učinění konečného rozhodnutí. Vyhrazujeme si, že Vám již s úvodní dodávkou zašleme první zboží z edice – ušetříte tak za poštovné. Každý kus ze své sbírky si můžete zkontrolovat v pohodlí domova. Budete sbírat jen tak dlouho, dokud budete chtít. Pokud byste již nechtěli profitovat z našeho sběratelského servisu, můžete ho kdykoliv přerušit nebo úplně ukončit zasláním stručné zprávy na naši adresu.

Telefonické poradenství


Český Mincovní Obchod® používá Cookies, aby pro Vás mohl zabezpečit co nejlepší služby. Pokud chcete i nadále prohlížet naše webové stránky, potvrďte svůj souhlas s používáním Cookies.
x