Kompletní sada „Nejkrásnější bankovky“

Výr. č..: 9037520nyní 8950 Kč
Doručitelné do 7 dní
Všechny ceny jsou včetně 21% DPH plus poštovné a balné
  • Jedinečná sestava našich nejkrásnějších bankovek v jedné sadě
  • Nákladně zušlechtěno ryzím zlatem (999/1 000)
  • Nejvyšší kvalita ražby „leštěné razidlo“

Popis položky
Česká koruna se prosazuje již mnoho let na českém trhu a odolává euru. I přes vstup do Evropské unie je to stále oficiální měna České republiky. Zavedená byla v 8. února 1993. Důvodem bylo rozdělení Československa na dva suverénní státy - Českou a Slovenskou republiku. A tak bylo nutné zavést novou českou měnu! Česká koruna tak nahradila korunu československou. Koruna jako platební prostředek měla již v tomto období za sebou více než 100 letou historii: Rakousko-Uherská monarchie nechala již v roce 1892 razit první zlaté korunové mince. Po konci 1. světové války a rozpadu monarchie byl vyhlášen nový československý stát, který zavedl vlastní měnu. A to československou korunu zajištěnou zlatými rezervami. Po druhé světové válce došlo k měnové reformě. V roce 1953 se tiskly československé bankovky v bývalém Sovětském svazu. Pár let po Sametové revoluci se nakonec rozpadlo i Československo na dva samostatné státy. 1. ledna roku 1993 byla oficiálně založena suverénní Česká republika, 8. února stejného roku byla zavedena Česká koruna. A tím bylo dokončeno i rozdělení měny mezi oběma státy.

Československé bankovky tak v roce 1993 zmizely z oběhu. Pro svojí krásu jsou ale stále vyhledávané numismatiky a pro mnohé zůstávají nezapomenutelné. S touto sadou cihliček s československými bankovkami si připomínáme historii naší měny ve zcela mimořádném tvaru.
Detaily
Limitace 9 999 kompletních edic Materiál pozlacená měď
Hmotnost 40 g Rok vydání 2017
Rozměry Průměr 70 mm x 30 mm Kvalita leštěné razidlo
Zadní strana československé bankovky Přední strana československé bankovky
Materiál (detaily) pozlacená měď   

Telefonické poradenství


Český Mincovní Obchod® používá Cookies, aby pro Vás mohl zabezpečit co nejlepší služby. Pokud chcete i nadále prohlížet naše webové stránky, potvrďte svůj souhlas s používáním Cookies.
x