Servis
0 377 150 060

Neváhejte nás kontaktovat jakýmkoli níže uvedeným způsobem

0 377 150 060* *PO - PÁ od 08:00 do 17:00 hodin

Kompletní sada "Million Dollar Collection"

  • Kompletní sada zlatých replik: nejdražší a nejznámější mince světa
  • Jedinečné a drahocenné zlaté mince světa ve formě zlatých slitků
  • Celosvětově pouze 9 999 přísně limitovaných kompletních sad
  • Doručitelné do 7 dní

Celková cena: 14970,00 Kč

Ceny včetně DPH plus náklady na dopravu

Na vrcholu kalifornské zlaté horečky byl tak veliký přebytek zlata, že kongres Spojených států... více
Kompletní sada "Million Dollar Collection"

Na vrcholu kalifornské zlaté horečky byl tak veliký přebytek zlata, že kongres Spojených států amerických vydal zákon kterým poprvé povolil ražbu 3 dolarové zlaté mince. 3 dolarová zlatá mince 1855S je první z celkem pěti 3 dolarových mincí ražených v letech 1854 až 1889 ve 4 ražebnách: Filadelfii, Dahlonega, New Orleans a San Francisku. Tato 3 dolarová mince 1855 S byla ražena v celkovém nákladu pouhých 6600 kusů v San Francisku. Proto je na ní vyraženo písmeno S. Přední strana zobrazuje Sochu svobody s ozdobou hlavy jako indiánská princezna a iniciálami designéra Jamese B. Longcecrea. Nazadní straně jsou zobrazeny zemědělské výrobky - věnec z kukuřice, obilí bavlny a tabáku většina z těchto mincí se v průběhu let ztratila. Experti předpokládají, že na celém světě existuje již jen 95exemplářů, z toho celkem osm v prvotřídní kvalitě. Jedna tato zlatá rarita s písmenem "S" ze sanfranciské ražebny byla v roce 2011 vydražena za neuvěřitelných 1 322 500 amerických dolarů!

Před první světovou válkou se i Spojené státy podřídily zlatému standardu. Tím garantovaly svoje že jejich národní státovky mohly být vždy vyměněny k danému kurzu za zlato. Po krachu na burze v "Černýpátek" v roce 1928 ztratily tištěné bankovky i akcie svojí hodnotu. A bylo potřeba zlato! Prezident Franklin D. Roosevelt zakázal všech soukromým osobám vlastnictví zlata ve vyšší hodnotě než 100 dolarů, vyjma šperků. Všechno zlato bylo přetaveno do zlatých cihel. Stejně tak i zlaté mince, jako třeba Zlatý orel. Originální 20 dolarový Zlatý orel z roku 1933 se tak vůbec nedostal do oběhu. Pravděpodobně jen 10 mincí uniklo roztavení. Zmizely za záhadných okolností. Předpokládá se, že jeden ze zaměstnanců ražebny je uschoval a poté prodal. Poslední exemplář této "zakázané mince" se objevil v sedmdesátých letech opět na volném trhu. V červenci roku 2002 byl tento Zlatý orel vydražený za senzačních 7,59 milionů dolarů a patří tak k nejdražším mincím světa!

Jako znamení suverenity plánoval jihoafrický stát v průběhu druhé Burské války v letech 1899 až 1902 emisi vlastní měny - jihoafrické jednolibrové zlaté mince. Razidla pro tuto ražbu měla dodat německá ražebna. Britové tato razidla ale odhalili a zabavili. Na to vyrazili Jihoafričané 2. listopadu roku 1899 číslovku "9" na přední stranu mincí z roku 1898. Jenže to nevyšlo a číslovka "9" přesahovala do obrazu prezidenta PaulaKrugera... Zůstalo tak u jediného pokusu a razidlo bylo zničeno. Tato zlatá mince s devítkou byla známá jako "1898 Single 9 Pond" a je dodnes považována za "královnu všech jihoafrických mincí" - i proto že existuje jen jedna! Všechny ostatní mince z této ražby mají dvě malé devítky. Nazývají se tak "Double 99 Overstamp 1899 Pond". V průběhu let se tato jedinečná mince "1898 Single 9 Pond" dostalado vlastnictví zemřelého egyptského krále Farouka. Při poslední aukci vyrostla prodejní cena do neuvěřitelných výšin: v roce 2001 byla prodána za pohádkových 1 304 000 amerických dolar. A tato prodejní cena udělala z "královny všech jihoafrických mincí" jednu z nejdražších mincí světa!

Mince "1849 Liberty Head Double Eagle" byla první 20 dolarovou zlatou mincí USA. Tato jedinečná mincemezi zlatými mincemi Spojených států amerických byla navržena rytcem Jamesem B. Longacrem. Před oficiální produkcí začátkem roku 1850 byla na zkoušku vyražena jediná s rokem 1849. Tento unikát je jednoznačně nejvzácnější mincí v amerických dějinách. Jako součást sbírky Smithsonova institutu nemůže být tato 20 dolarová zlatá mince prodána a je proto považována za neocenitelnou. Experti oceňují tutojedinou známou minci "1849 Liberty Head Double Eagle" na přibližně 20 milionů dolarů. Obrazová strana ukazuje portrét bohyně svobody "Liberty", obklopenou 13 zakládajícími státy symbolizovanými hvězdami. Na zadní straně je vyobrazen orel bělohlavý, jako symbol USA. Třináct hvězd obklopuje hlavu Svobody a pod ní je rok ražby 1849. Známý slogan "In God we trust" - "Důvěřujeme v Boha", byl doplněn až při dalších emisích od roku 1866.

Polský zlatý 100 dukát Zikmunda III. z roku 1621 je mimořádně velký, mimořádně vzácný a mimořádně drahocenný! Tato zlatá mince s průměrem téměř 70 mm poukazuje na švédský původ a dvojí korunu Zikmunda III. Na zadní straně je znak rozdělený na čtvrtiny, tak aby mohl vyjádřit Polsko, Litvu, Švédsko a na středové rozetě švédskou dynastii Vasovců. Jako rozený Švéd to neměl Zikmund III. se svými zahraničněpolitickými plány v polském království lehké. Obrazová strana ukazuje jeho portrét jako krále Polska a Švédska v železné zbroji s řádem zlatého rouna.Zajímavostí na tomto zlatém gigantu je jeho téměř 350 gramová hmotnost a také to, že královská mince nikdy nebyla oficiálním platidlem. Zikmund III. jí nechal razit jako darovací minci pro vysloužilédůstojníky. Tato takzvaná donátorská mince pocházela údajně z ukořistěného zlata z různých válečných tažení. Tento zlatý poklad byl naposledy vydražen za 1,38 milionu dolarů.

Je to jedna znejdražších a nejstarších zlatých mincí světa: Brasher Doubloon je jednou z prvních dolarových mincí Spojených států amerických a byla vyražena do 22 karátového zlata. Samotná mince váží 26,41 gramů ahodnota obsaženého zlata je tak téměř 1 000 dolarů. V roce 1787 navrhl slavný newyorský obchodník se stříbrem a zlatem Ephraim Brasher, v té době soused George Washingtona, tuto minci a stal se tak nezapomenutelným. Pod vyobrazením venkovské krajiny s horami a mořem zalitými sluncem na přední straně napsal i svoje příjmení. Na zadní stranu nechal vyrazit svoje iniciály. Ražební motiv ukazuje velký znak Spojených států amerických - bílého orla s olivovou ratolestí v jednom pařátu a šípy v druhém. Symbolizuje tak touhu po míru na jedné straně, na druhé ale také odhodlání a vůli k obraně. Na okraji přední strany je pak motto "E Pluribus Unum"- "Z mnoha jeden", jež symbolizuje, že 13 států vytvořilo jednu zemi. Tato mince byla ražena ve dvou verzích - dns existuje již jen šest s oválným obtiskem na křídle a pouze jedna s iniciálami "EB" na prsou orla.

Podrobnosti
Limitace: 9 999 kompletní edice
Hmotnost: 0,5 g
Materiál (detaily): Zlato 9585/1 0000
Rok vydání: 2017
Rozměry: 7mm x 13 mm
Zadní strana: Million Dollar Collection
Kvalita: Leštěné razidlo

Unser Service für Sie

FAQ’s und Mehr

Telefonische
Beratung

01805-312-512* *14 Cent/Min. a.d. Festnetz; max. 42 Cent/Min. a.d. Mobilfunk> Jetzt anrufen oder Kontaktanfrage senden
Zobrazeno