Servis
0 377 150 060

Neváhejte nás kontaktovat jakýmkoli níže uvedeným způsobem

0 377 150 060* *PO - PÁ od 08:00 do 17:00 hodin
4180,00 Kč VAŠE ÚSPORA

Kompletní sada "Korunovační klenoty"

  • Korunovační klenoty na drahocenných ražbách sjednocené v jedné sadě
  • Včetně překrásných Swarovski krystaly
  • Zušlechtěno čistým stříbrem a ryzím zlatem (999/1 000)
  • Doručitelné do 7 dní

Cena: 2990,00 Kč
Celková cena: 2990,00 Kč

Ceny včetně DPH plus náklady na dopravu

Korunovační klenoty království Čech a Moravy byly insigniemi české monarchie. Mezi nimi, jako... více
Kompletní sada "Korunovační klenoty"

Korunovační klenoty království Čech a Moravy byly insigniemi české monarchie. Mezi nimi, jako nejstarší symbol vlády, je Svatováclavská koruna ze 14. století. Všichni čeští panovníci nosili Svatováclavskou korunu: byla zhotovená z 22 karátového zlata, váží přibližně 2,5 kg a je osazena celkem 96 drahokamy – safíry, jež patří k největším na světě!

Jeden z nejvýznamnějších panovníků západní Evropy český král Václav, později císař Karel IV., nechal zhotovit čtvrtou nejstarší evropskou korunu u příležitosti své korunovace v roce 1347. Zlatý relikviářový kříž (korunovační kříž) patří také k císařským korunovačním klenotům stejně jako královskéjablko, královské žezlo a hermelínový korunovační plášť. Relikviářový kříž sestává z neméně než 3 kilogramů ryzího zlataa jsou na něm umístěny drahé kameny a perly, jakož i nejjemnější kameje (drahokamy s reliéfní řezbou) z helénistického, římského a byzantského období.

Kromě toho je zde zasazena velmi vzácnárelikvie: kousek Kristova kříže a fragmenty z ukřižování – dřevo kříže, tři trny z trnové koruny Ježíše Krista, část houby, provazu a hřebu. Korunovační klenoty jsou doplněny o korunovační meč, jenžpochází stejně jako relikviářní kříž z korunovace – naposled byl použit 7. září 1836, kdy byl korunován Ferdinand Dobrotivý.

Od té doby jsou korunovační klenoty vynášeny pouze při mimořádných příležitostech. Korunovační klenoty jsou uchovány v trezoru v Korunovační komoře Chrámu svatého Víta v Praze, k jejichž otevření je zapotřebí použít sedm klíčů. Klíče k těmto zámkům má v držení sedm nejvyšších českých představitelů, mezi nimiž je prezident republiky, předseda vlády a arcibiskup pražský.

Podrobnosti
Limitace: 9 999 kompletních edic
Hmotnost: 6 x 54 g
Materiál (detaily) : postříbřená měd s částeč- ným pozlacením, Swarovski
Rok vydání: 2016
Rozměry: 50 mm
Přední strana: různé
Zadní strana: České korunovační klenoty
Kvalita: leštěné razidlo

Unser Service für Sie

FAQ’s und Mehr

Telefonische
Beratung

01805-312-512* *14 Cent/Min. a.d. Festnetz; max. 42 Cent/Min. a.d. Mobilfunk> Jetzt anrufen oder Kontaktanfrage senden
Zobrazeno