Gigantická ražba „Karlův Most“

Výr. č..: 8203201

namísto 2249 Kč


nyní 599 Kč
Doručitelné do 7 dní
Všechny ceny jsou včetně 21% DPH plus poštovné a balné
  • „Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se dotýkati bude …“
  • Na pouhých 3 333 kompletních kolekcí
  • Nákladnou barevnou aplikací
Ano, chci bezpodmínečně využít všechny výhody a zvýhodněné ceny v rámci sběratelského servisu. Každé 4 týdny dostanu nezávazně k nahlédnutí a zcela bez rizika další vydání z mojí edice České Kulturní dědictví s 21 denním právem na vrácení zboží. Tak si zajistím pravidelné výhody úspor až do 10%! Toto ujednání mohu kdykoli (telefonicky nebo písemně) ukončit.

Popis položky
Zlaté město na Vltavě – to je Praha s více než tisíciletou historií plnou legend a mýtů. Jeden z nich praví, že česká kněžna Libuše předpověděla založení Prahy: Když jednoho dne pozorovala ze svého hradu Vltavu, ukázala na zalesněný kopec na druhé straně řeky a zvolala: „Vidím město veliké, …“ Jejím slovům bylo dopřáno sluchu a přibližně o 200 let později se Praha stala sídlem Přemyslovských knížat, kteří se nazývali podle Libušina manžela Přemysla Oráče. Stejná legenda praví, že kněžna také předpověděla slávu města: „… jehož sláva hvězd se dotýkati bude!“ Nejstarší historicky doloženou osídlenou oblastí je uzemí Pražského hradu na Hradčanech a jeho založení se datuje na konec 9. století. Ne nadarmo je Praha nazývána „Zlatým městem“ nebo také „městem sta věží“: Za vlády Karla IV., římsko-německého krále, krále českého a později císaře Svaté říše římské, Praha ve 14. století povýšila na „Praga Caput Regni„– hlavní město Svaté říše římské a rezidenční sídlo. Z této doby pocházejí i pro Prahu charakteristické pozlacené střechy a bezmála 500 věží. Karel IV. nechal v Praze vybudovat mnoho významných staveb: první středoevropskou univerzitu, zvanou „Univerzita Karlova“; legendární Hladovou zeď; gotický Chrám sv. Víta nebo třeba Karlův most, jeden z třinácti velkých pražských mostů přes řeku Vltavu. Stářím přes 655 let je jedním z nejstarších kamenných mostů v Evropě! Tento přes půl kilometru dlouhý most má šestnáct oblouků. Všechny oblouky zdobí msochy svatých. Jednou z nich je socha svatého Jana Nepomuckého, který byl údajně na tomto místě vhozen do mřeky Vltavy. Díky bohatství a kráse pamětihodností bylo historické jádro Prahy roku 1992 zapsáno na seznam chráněných památek UNESCO.
Detaily
Limitace 3 333 kompletních kolekcí Materiál Měď
Hmotnost 376 g Rok vydání 2017
Kvalita Leštěné razidlo Zem? Česká republika
Doba v roce 2016 Zadní strana České kulturní dědictví
Přední strana Karlův Most Zušlecht?ní Pozlacená měď
Materiál (detaily) Pozlacená měď s barvou a Swarowski   
Sběratelský servis

Pokud si objednáte zboží včetně sběratelského servisu, znamená to, že budete automaticky (zpravidla v měsíčních intervalech) dostávat k nahlédnutí další vydání z této série (tzv. nákup na zkoušku), tzn., že dodané zboží můžete bez udání důvodu vrátit do 6 dní od jeho obdržení. Kupní smlouva je u dodávek v rámci edice účinná od obdržení zboží až Vaším schválením, nejpozději však po uplynutí šestidenní lhůty k nahlédnutí. Smlouva se považuje za schválenou, pokud od Vás během této lhůty neobdržíme písemné sdělení nebo nám dodané zboží nezašlete zpět. Mimoto mají spotřebitelé po schválení neomezené právo na odstoupení od smlouvy, jak je to uvedeno níže v bodě 4., takže máte vždy minimálně 27 dní čas na učinění konečného rozhodnutí. Vyhrazujeme si, že Vám již s úvodní dodávkou zašleme první zboží z edice – ušetříte tak za poštovné. Každý kus ze své sbírky si můžete zkontrolovat v pohodlí domova. Budete sbírat jen tak dlouho, dokud budete chtít. Pokud byste již nechtěli profitovat z našeho sběratelského servisu, můžete ho kdykoliv přerušit nebo úplně ukončit zasláním stručné zprávy na naši adresu.

Telefonické poradenství