Servis
0 377 150 060

Neváhejte nás kontaktovat jakýmkoli níže uvedeným způsobem

0 377 150 060* *PO - PÁ od 08:00 do 17:00 hodin

Gigantická ražba " Diana - princezna"

  • Unikátní XXL ražba na památku princezny Diany
  • Nejvyšší mincovní kvalita ražby "leštěné razidlo"
  • Se třpytivých perleťovým stejně tak částečně postříbřeným povlakem
  • Doručitelné do 7 dní

Celková cena: 1665,00 Kč

Ceny včetně DPH plus náklady na dopravu

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou prince Charlese, následníka britského trůnu a... více
Gigantická ražba " Diana - princezna"

Diana, princezna z Walesu, byla první manželkou prince Charlese, následníka britského trůnu a korunní princeznou Spojeného království v letech 1981 až1996.

Během svého života získala Diana status mediální ikony a stala se celosvětově tak populární, že byla občas považována za nejslavnější a nejfotografovanější ženu na světě. Zatímco se z ní stávala mediální hvězda, její manželství s princem Charlesem prošlo vážnou krizí. Manželství korunního prince a princezny nakonec ztroskotalo a v roce 1992 byl oznámen jejich oficiální rozchod. Skandály z 90. let, které byly důsledkem konfliktů mezi Dianou a Charlesem. Z Dianina manželství s Charlesem vzešli synové William a Harry.

V osmdesátých letech Diana podporovala řadu charitativních organizací, například britskou charitu pro boj proti AIDS. Po rozvodu s pricem Charlesem se angažovala v boji za odstranění nášlapných min a nadále se věnovala znevýhodněným lidem.

V noci 31. srpna 1997 narazilo auto, vněmž jela Diana se svým tehdejším partnerem Dodim Al-Fayedem, v nepřiměřené rychlosti do sloupu v tunelu pod náměstím Alma v Paříži. Diana zemřela na následky vnitřních zranění a zpráva o její smrtivyvolala po celém světě vlnu šoku a soucitu. Tato událost měla zničující důsledky pro pověst královské rodiny, jejíž členové byli vystaveni masivní kritice za svůj údajně bezcitný klid. V rozporu s pravidly protokolu byl 6. září 1997 uspořádán veřejný pohřební obřad pro Dianu, který byl vyvolán obrovským zármutkem obyvatelstva.

Po její smrti se Dianě dostalo přízviska "Srdcová královna", kterým byla již v 17. století titulována Alžběta Stuartovna, manželka "zimního krále" Fridricha V..

Podrobnosti
Vydání: 9 999 kompletních edic
Váha: 110 g
Materiál: pozlacená měď
První ražba v roce: 2013
Přední strana: Diana - A Mother
Zadní strana: Portraits of a Princess
Kvalita: Leštěné razidlo

Unser Service für Sie

FAQ’s und Mehr

Telefonische
Beratung

01805-312-512* *14 Cent/Min. a.d. Festnetz; max. 42 Cent/Min. a.d. Mobilfunk> Jetzt anrufen oder Kontaktanfrage senden
Zobrazeno