Gigantická ražba „300. výročí narození Marie Terezie“

Výr. č..: 9176901nyní 2229 Kč
Doručitelné do 7 dní
Všechny ceny jsou včetně 21% DPH plus poštovné a balné
  • První oválná pamětní ražba na počest Marie Terezie
  • Zušlechtěná nákladnou barevnou aplikací
  • Nejvyšší kvalita ražby „leštěné razidlo“
Ano, chci bezpodmínečně využít všechny výhody a zvýhodněné ceny v rámci sběratelského servisu. Každé 4 týdny dostanu nezávazně k nahlédnutí a zcela bez rizika další vydání z mojí edice Marie Terezie + s 21 denním právem na vrácení zboží. Tak si zajistím pravidelné výhody úspor až do 10%! Toto ujednání mohu kdykoli (telefonicky nebo písemně) ukončit.

Popis položky
Marie Terezie se narodila 13. května 1717 ve Vídni. Byla uherská, česká královna z rodu Habsburků a rakouská arcivévodkyně od roku 1740. Byla to jediná žena, která vládla na českém trůně. Její celý titul byl Marie Terezie, císařovna Svaté říše římské německého národa, Královna Uherska, Česka, Chorvatska a Slavonie, arcivévodkyně Rakouska, vévodkyně Parmy a Piacenzy a velkovévodkyně Toskánska. V roce 1736 se stala manželkou Františka I. Lotrinského, se kterým měla 16 dětí. často je označována jako „Matka dvou císařů“. Její manžel se 13. září 1745 stal římsko německým císařem. Když po smrti svého otce Karla VI. v roce 1743 převzala trůn, nebylo to bez odporu mnoha evropských knížat: i oni totiž vznesli nárok na trůn a habsburské dědictví. Marie Terezie se ale svou neústupností prosadila a zapsala se do dějin. Nejen že významně ovlivnila politický, hospodářský, kulturní a vojenský rozvoj, ale pomocí sňatků svých dětí provázala svůj rod s mnoha šlechtickými rody Evropy. Jako jedna z nejvýznamnějších panovnic své doby reprezentovala éru osvíceného absolutismu, kdy kníže nebyl vnímán jen jako Bohem stanovený suverén, ale jako nejvyšší politický reprezentant celého státu.
Detaily
Limitace 9 999 kompletních edic Materiál Zušlechtěné ryzím zlatem
Hmotnost 100 g Rok vydání 2017
Rozměry Rozměry: 85 mm x 62 mm Kvalita Leštěné razidlo
Doba 2017 Zadní strana Marie Terezie
Přední strana Marie Terezie Materiál (detaily) Pozlacená měď s barev. potiskem
Sběratelský servis

Pokud si objednáte zboží včetně sběratelského servisu, znamená to, že budete automaticky (zpravidla v měsíčních intervalech) dostávat k nahlédnutí další vydání z této série (tzv. nákup na zkoušku), tzn., že dodané zboží můžete bez udání důvodu vrátit do 6 dní od jeho obdržení. Kupní smlouva je u dodávek v rámci edice účinná od obdržení zboží až Vaším schválením, nejpozději však po uplynutí šestidenní lhůty k nahlédnutí. Smlouva se považuje za schválenou, pokud od Vás během této lhůty neobdržíme písemné sdělení nebo nám dodané zboží nezašlete zpět. Mimoto mají spotřebitelé po schválení neomezené právo na odstoupení od smlouvy, jak je to uvedeno níže v bodě 4., takže máte vždy minimálně 27 dní čas na učinění konečného rozhodnutí. Vyhrazujeme si, že Vám již s úvodní dodávkou zašleme první zboží z edice – ušetříte tak za poštovné. Každý kus ze své sbírky si můžete zkontrolovat v pohodlí domova. Budete sbírat jen tak dlouho, dokud budete chtít. Pokud byste již nechtěli profitovat z našeho sběratelského servisu, můžete ho kdykoliv přerušit nebo úplně ukončit zasláním stručné zprávy na naši adresu.

Telefonické poradenství