Servis
0 377 150 060

Neváhejte nás kontaktovat jakýmkoli níže uvedeným způsobem

0 377 150 060* *PO - PÁ od 08:00 do 17:00 hodin

Exkluzivní čestné ražby k 300. výročí narození Marie Terezie

Letos si připomínáme 300. výročí narození významné habsburské panovnice Marie Terezie. Kromě toho, že byla císařovnou, byla také českou královnou. Stalo se tak 14. dubna 1743 kdy byla korunována v Chrámu svatého Víta Svatováclavskou korunou. Dodnes jsou s ní spojeny především významné vojenské stavby jako Terezín, Tereziánská zbrojnice v Olomouci, ale třeba i Tereziánské křídlo Pražského hradu.

Český Mincovní Obchod® Vám představuje exkluzivní sběratelské rarity k 300. výročí narození  císařovny Marie Terezie:

Exkluzivní čestná ražba "300 let Marie Terezie"

Exkluzivní čestná ražba "300 let Marie Terezie"

 

Zušlechtěno ryzím zlatem (999/1 000) a nákladnou barevnou aplikací
S pravým Swarovski® krystalem
Nejvyšší mincovní kvalita ražby „leštěné razidlo

 

k výrobku

 

Tato exkluzivní čestná ražba zušlechtěná ryzím zlatem (999/1 000) byla emitována k 300. Výročí narození Marie Terezie. Narodila se 13. května 1717 ve Vídni, jako nejstarší dcera císaře Karla VI. a Alžběty Kristýny Brunšvické. Na svou dobu byla velmi vzdělaná, mluvila plynule 3 jazyky a měla ráda hudbu, tanec a umění. Na této ražbě je zobrazena jako zralá císařovna.

Replika "Tolaru Marie Terezie"

Replika "Tolaru Marie Terezie"

 

Zušlechtěno čistým stříbrem (999/1 000)
Věrná replika Tereziánského tolaru
Jedinečná emise k 300. narozeninám panovnice

 

k výrobku

 

Stříbrný tolar s bustou Marie Terezie, poprvé ražený v roce 1780  ještě v tehdejším rakouském, nyní bavorském Günzburgu, se v minulosti zařadil mezi nejoblíbenější platidla. V oběhu byl v Rakousku a dědičných zemích rakouských. V arabské oblasti byl žádanou obchodní mincí; v částech Afriky se těšil dlouhou dobu statusu neoficiální měny. Replika byla zhotovena podle první ražené mince z roku 1780.

Zlatá ražba "Marie Terezie"

Zlatá ražba "Marie Terezie"

 

Z pravého zlata (585/1 000)
Jedinečné detaily na malém prostoru
Přísná limitace: celosvětově pouhých 9 999 kolekcí

 

k výrobku

 

Na základě pragmatické sankce převzala Marie Terezie po smrti svého otce v roce 1740 vládu habsburské říše. Úspěšně bojovala proti dědickému právu různých evropských panovníků. Rakouská arcivévodkyně dokázala upravit a vést vnitřní reformy Rakouska a tím si v Uhrách získala mnoho příznivců. S jejím manželem císařem Františkem I. měla 16 dětí. Na této ražbě z pravého zlata k 300. výročí narození je na přední straně portrét starší Marie Terezie.

Marie Terezie – nejvlivnější panovnice své doby

Marie Terezie ovlivňovala ve velké míře politické, hospodářské, kulturní i vojenské dějiny dvojité monarchie Rakousko Uherska a byla jedinou panovnicí v 650 leté historii habsburské dynastie. Celé období jejího vládnutí tak bylo nazýváno Tereziánskou epochou. Jakožto nejvýznamnější panovnice své doby, a matka šestnácti dětí, prosadila významné vnitřní reformy v hospodářství, vzdělání a ústavě.

Velmi oblíbenou pamětní mincí se stal Tereziánský tolar, jehož sláva překročila hranice Svaté říše římské. I když nebyla Marie Terezie nikdy korunována císařovnou, byl s ní tento titul vždy spojován: ačkoli byl její manžel oficiálním regentem, Marie Terezie ve skutečnosti sama vládla. Letos si připomínáme 300. výročí narození této významné panovnice.

Zobrazeno