Čestná ražba „Svatý Václav“

Výr. č..: 9091702nyní 1199 Kč
Doručitelné do 7 dní
Všechny ceny jsou včetně 21% DPH plus poštovné a balné
  • Svatý Václav – ochránce Země české
  • Zušlechtěno čistým stříbrem a ryzím zlatem (999/1 000)
  • Nejvyšší kvalita ražby „leštěné razidlo“
Ano, chci bezpodmínečně využít všechny výhody a zvýhodněné ceny v rámci sběratelského servisu. Každé 4 týdny dostanu nezávazně k nahlédnutí a zcela bez rizika další vydání z mojí edice Svatý Václav na mincích s 21 denním právem na vrácení zboží. Tak si zajistím pravidelné výhody úspor až do 10%! Toto ujednání mohu kdykoli (telefonicky nebo písemně) ukončit.

Popis položky
Svatý Václav, vévoda Země české, žil v letech 907 až 935 a pocházel z panovnického rodu Přemyslovců. Za svého života byl ztělesněným ideálem křesťanského panovníka. Václav podporoval šíření křesťanské víry v Zemi české, povolal kněží, dal do země přivézt relikvie a zakládal na hradech kostely. Ortodoxní pojetí víry přivedlo Václava k rozhodnutí přenechat korunu bratrovi a zbytek života strávit v klášteře. Než však mohl svoje rozhodnutí uskutečnit, vzalo vše tragický konec – Václava nechal zavraždit při bohoslužbě jeho vlastní bratr! Vzorem praktické ortodoxní křesťanské víry byl Václavovi už jeho dědeček. Ten dal na svém sídle, hradišti Levém Hradci, vystavět mimo jiné první kostel v Čechách. Hrob sv. Václava se dnes nachází v chrámu sv. Víta. Po Václavově smrti kolovalo množství zvěstí o zázracích, jež se měly údajně stát u jeho hrobu. Od té doby je uctíván jako český mučedník a národní světec.
Detaily
Limitace 9 999 kompletní edice Materiál Měď
Hmotnost 54 g Rok vydání 2015
Rozměry Průměr 50 mm Kvalita Leštěné razidlo
Doba Různé Zadní strana Svatý Václav
Přední strana Svatý Václav Československo 1929 Zušlecht?ní Pozlacené
Materiál (detaily) Postříbřená měď   
Sběratelský servis

Pokud si objednáte zboží včetně sběratelského servisu, znamená to, že budete automaticky (zpravidla v měsíčních intervalech) dostávat k nahlédnutí další vydání z této série (tzv. nákup na zkoušku), tzn., že dodané zboží můžete bez udání důvodu vrátit do 6 dní od jeho obdržení. Kupní smlouva je u dodávek v rámci edice účinná od obdržení zboží až Vaším schválením, nejpozději však po uplynutí šestidenní lhůty k nahlédnutí. Smlouva se považuje za schválenou, pokud od Vás během této lhůty neobdržíme písemné sdělení nebo nám dodané zboží nezašlete zpět. Mimoto mají spotřebitelé po schválení neomezené právo na odstoupení od smlouvy, jak je to uvedeno níže v bodě 4., takže máte vždy minimálně 27 dní čas na učinění konečného rozhodnutí. Vyhrazujeme si, že Vám již s úvodní dodávkou zašleme první zboží z edice – ušetříte tak za poštovné. Každý kus ze své sbírky si můžete zkontrolovat v pohodlí domova. Budete sbírat jen tak dlouho, dokud budete chtít. Pokud byste již nechtěli profitovat z našeho sběratelského servisu, můžete ho kdykoliv přerušit nebo úplně ukončit zasláním stručné zprávy na naši adresu.

Telefonické poradenství